لیزر پرتوان در شهریار اندیشه

لیزر پرتوان در فیزیوتراپی همگام شهریار- اندیشه فاز یک ۰۹۰۳۱۹۰۳۷۱۶

لیزر پرتوان در شهریار و اندیشه فاز یک ، با متخصصین فیزیوتراپی همگام ، با توان بالا ، جهت کاهش تورم ، کاهش درد ، افزایش انعطاف پذیری مفصل برای دوران فیزیوتراپی بعد از جراحی و هچنین جهت درمان مشکلات مفاصل بدن ، آرتروز ، آسیب غضروف .   بسیاری از مراجعین به فیزیوتراپی همگام در شهریار یا اندیشه فاز یک سوال دارند که منظور از لیزرپرتوان چیست ؟ لیزر پرتوان روشی جدید و درمانی موثر و یک روش بدون درد ، ایمن و بدون عوارض جانبی است که با خواص و تاثیراتش سبب جلوگیری از انجام بسیاری از اعمال جراحی غیرضروری میشود. درصورت ابتلا به کمر درد و یا گردن درد ابتدا به متخصص مغز و اعصاب در شهریار اندیشه جهت معاینه و دریافت نسخه فیزیوتراپی مراجعه نمایید .

توجه داشته باشید که لیزر پرتوان در فیزیوتراپی  با لیزر الکس و لیزر کندلا در شهریار متفاوت است ، همچنین این مرکز  در شهریار هیچ گونه خدمات آموزش لیزر برگزار نمیکند ، همینطور لیزر بواسیر  و مزوتراپی خدمات تخصصی دیگری است که باید توسط دکتر متخصص جراحی عمومی در شهریار انجام شود ، در  این مرکز لیزر  (فیزیوتراپی با لیزر پرتوان همگام ) فقط لیزر درمانی برای مشکلات و بیماری های عصبی ، عضلانی و اسکلتی مثل کمر درد ، زانو درد ، فیزیوتراپی بعد جراحی  انجام میشود . 

مرکز لیزر درمانی خوب در کلینیک لیزر شهریار و  اندیشه ، برای کاهش دردهای اسکلتی، عضلانی ،عصبی و همچنین بهبود ترمیم عصب و کاهش التهاب پس از آسیب یا جراحی مفیداست .فیزیوتراپی با لیزر پرتوان اندیشه  جهت خدمات زیبایی و لاغری  و لیزر مو های زائد کاربرد ندارد ، این لیزر پرتوان تخصصی فیزیوتراپی مخصوص بیماری های ارتوپدی و مغز و اعصاب و درد های عضلانی و اسکلتی میباشد. 

لیزر پرتوان چیست و چگونه باعث درمان میشود ؟

نور لیزر های درمانی انرژی الکترومغناطیس مادون قرمز میباشد ، بصورت فوتون وارد بدن می شوند ، که با تابش انرژی لیزر به بافت های بدن ، میزان مشخصی از انرژی را به بدن منتقل می کنند . مکانیسم اصلی اثر لیزر درمانی  ناشناخته است، ولی یکی از مکانیسم‌های اصلی که تاکنون روی آن مطالعه شده، بافت های بدن در مقابل تابش نور لیزر پرتوان قرار می گیرند . تولید آنزیم معمولی سیتوکروم سی اکسیداز افزایش می یابد ، این آنزیم مسئول تولید ATP در بدن است، لیزر با تاثیر بر زنجیره انتقال الکترون در میتوکندری سبب تسریع فرایندهایی همچون تولید ATP و سوخت و ساز سلولی می شود

دیگر مکانیسم‌های مورد مطالعه شامل جذب اشعه توسط پروتئین‌های غشای سلولی است که باعث تغییر شکل غشاء و افزایش نفوذپذیری آن نسبت به یون‌ها می‌باشد. لیزر درمانی با لیزر پرتوان در شهریار ، فیزیوتراپی همگام یک روش سریع در تسکین دردهای مزمنی است که با سایر روش های بهبودی قابل توجهی نیافته اند.کلینیک فیزیوتراپی اندیشه با لیزر پرتوان  با پیشرفته ترین تجهیزات ، خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت در منطقه ارائه می دهد. همچنین ساکنین مناطق اطراف شامل ملارد و فردیس و شهر قدس میتوانند جهت تعیین نوبت با شماره تماس مرکز فیزیوتراپی همگام اندیشه تماس بگیرند ، مرکز فیزیوتراپی همگام در محدوده شهری مناسب و دسترسی عالی برای تمام ساکنین شهریار و  اندیشه با ساعت کاری منعطف بخصوص برای شاغلین  ، در خدمت شما عزیران است .


تفاوت لیزر پرتوان با لیزر کم توان چیست ؟


لیزرهای پرتوان نسبت به لیزرهای کم توان از قدرت و عمق نفوذ بیشتری برخوردار است و لیرزپرتوان اندیشه  و شهریار جزو بهترین تجهیزات فیزیوتراپی روز دنیا میباشد. لیزرپرتوان انرژی بیشتری و تاثیرات درمانی بیشتری بهمراه دارد ، لیزرهای پرتوان اثرات درمانی چشمگیرتری نسبت به لیزر های کم توان داشته و می تواند به درمان بسیاری از اختلالات و بیماری ها کمک کند . بخصوص زمانی که در کنار سایر مداخلات پزشکی مانند فیزیوتراپی بکار رود.

لیزر پرتوان در مدت زمان کوتاهی سبب ایجاد تأثیر ضد التهاب و ضد تورم شده و باعث تسکین درد می‌شود. لیزر کم‌توان به علت محدودیت در استفاده از یک یا دو طول موج غیر همگام دارای قابلیت‌های مذکور نمی‌باشد. با توجه به این قابلیت لیزر پرتوان مرکز فیزیوتراپی همگام ، مزایای درمانی لیزر نه تنها به صورت هم‌زمان موثر واقع می‌شوند بلکه به طور متقابل سبب تقویت یکدیگر نیز می‌شوند. درمان با لیزر پرتوان از فرآیندی استفاده می شود که فوتو بیو مدولاسیون (photobiomodulation) نام دارد.

فوتون ها به درون بافت وارد شده و با کمپلکس سیتوکروم c در میتوکندری برهم کنش میکند. این بر هم کنش باعث شروع آبشاری از واکنش های بیولوژیکی می شود که منجر به افزایش متابولیسم سلولی و کاهش درد و التهاب خواهد شد.این لیزر می تواند تا عمق بیشتری در بافت های بدن نفوذ کند و به بافت های موجود در ناحیه تحت درمان راحت تر ورود پیدا کرده و انرژی بیشتری را به این نقاط انتقال دهد. روش لیزر پرتوان تأثیرات درمانی خاصی دارد که به نسبت دیگر روش ها نتیجه بهتری از این درمان حاصل می شود .

لیزر_پرتوان_شهریار_اندیشه_فیزیوتراپی
لیزر_پرتوان_شهریار_اندیشه_فیزیوتراپی

تعرفه و قیمت کلینیک لیزر در شهریار و اندیشه

جهت تعیین نوبت دریافت نسخه از ارتوپد در شهریار یا اندیشه فاز یک ، متخصص مغز و اعصاب در شهریار یا اندیشه فاز یک میتوانید به متخصص های خوب ارتوپدی و مغز و اعصاب در منطقه  شهریار و اندیشه مراجعه کنید . تعرفه  و قیمت لیزر بستگی به نواحی درمانی دارد ، قیمت کل لیزر بدن و امثال این موارد مربوط به لیزر های زیبایی است ، قیمت لیزر پرتوان در شهریا و اندیشه (فیزیوتراپی همگام ) بستگی به نواحی درمانی مطابق نسخه متخصص ارتوپدی یا متخصص مغز و اعصاب دارد ، بعوان مثال فیزیوتراپی همراه با لیزر پرتوان اندیشه در ناحیه زانو ، مطابق تعرفه سال ۱۴۰۰ در فیزیوتراپی همگام شهریار  به قیمت ۲۸۰ هزار تومان میباشد که هزینه لیزر درمانی پرتوان ۱۸۰ هزار تومان و هزینه فیزیوتراپی ۱۰۰ هزار تومان است ، توجه داشته باشید که میتوانید جهت اطلاع از قیمت خدمات در شهریار و اندیشه فاز یک به شماره تماس مرکز توانبخشی و حرکات اصلاحی و فیزیوتراپی با لیزر در شهریار (فیزیوتراپی همگام ) در واتس آپ پیام ارسال نمایید ، ( بهترین مرکز لیزر در شهریار ) تا همکاران ما شما عزیزان ساکن منطقه شهریار ، اندیشه ، فردیس ، و ملارد را جهت پذیرش فیزیوتراپی یا ارجاع به متخصص خوب ارتوپدی یا دکتر خوب مغز و اعصاب در شهریار جهت دریافت نسخه فیزیوتراپی همراه با لیزر ، راهنمایی نمایند. توجه داشته باشید خدمات این مرکز در زمینه کیلینک زیبایی لیزر در منظقه های شهریار و اندیشه و فردیس نمیباشد .

 

 

 

مدت زمان درمان با لیزر پرتوان شهریار در فیزیوتراپی چقدر است ؟

مدت زمان فیزیوتراپی با لیزر در  اندیشه بستگی به  به‌اندازه‌ی محیط تحت درمان، پنج ده تا ده دقیقه، طول می‌کشد. بیماری‌ها و عوارض مزمن اگر دو تا سه بار در هفته تحت درمان قرار گیرند، بهتر درمان می‌شوند ولی بیماری‌های حاد به خصوص اگر درد زیادی داشته باشند باید هر روز تحت درمان قرار ‌گیرند.‌ در این روش، برنامه‌ درمانی هر فرد، به طور جداگانه تدوین می‌شود. لازم به ذکر است در فیزیوتراپی همگام تمام مراحل درمان و لیزر درمانی مراجعین توسط فیزیوتراپیست متخصص دارای شماره نظام پزشکی انجام میشود و هیچ یک از مراحل درمان با لیزر به منشی یا دستیار سپرده نمیشود و اطمینان خاطر به شما میدهید با مراجعه به مرکز لیزر پرتوان  شهریار – اندیشه بهترین خدمات با بهترین قیمت و تعرفه لیزر در شهریار و اندیشه را دریافت خواهید کرد.

تاثیرات لیزرپرتوان شهریار در مرکز تخصصی فیزیوتراپی ،  بر بدن برای درمان بیماری ها


تحریک بیولوژیک با لیزر پرتوان شهریار می‌تواند باعث رشد بافت و ترمیم آن شود. انرژی ناشی از تابش اشعه های لیزر پرتوان بر بدن سوخت و ساز و متابولیسم سلولی در سلول های بافت آسیب دیده را افزایش داده و از این طریق به روند بهبودی آسیب ها کمک زیادی می کند. لیزرتراپی پرتوان در فیزیوتراپی همگام شهریار می تواند به درمان بسیاری از مشکلات و اختلالات و بیماری ها کمک کند ؛ بخصوص هنگامی که در کنار سایر مداخلات اقدامات درمانی پزشکی و فیزیوتراپی قرار بگیرد . در ادامه، بعضی از تاثیرات مورد تایید لیزر پرتوان فیزیوتراپی و درمانی تخصصی شهریار بصورت خلاصه خدمت شما عزیزان ارائه شده است.


کاهش درد با لیزرتراپی در فیزیوتراپی همگام


درمان با لیزر پر توان می تواند باعث تسکین درد بیمار با کاهش التهاب و ورم شده و افزایش تولید و آزاد سازی اندورفین و انکفالین که مواد شیمیایی طبیعی تسکین درد در بدن انسان هستند را به همراه دارند. علاوه بر این، لیزر درمانی دیسک گردن همچنین می تواند با مسدود کردن سیگنال های درد انتقال یافته از بخش های آسیب دیده بدن به مغز باعث کاهش درد شود. در حقیقت این روش درمانی می تواند کاهش حساسیت عصب و کاهش قابل توجه درک بیمار نسبت به درد را به همراه داشته باشد. در مواردی که در عضلات و مفاصل آسیبی به وجود می آید،(لیزرپرتوان در شهریار) بلافاصله پیغامی از این ناحیه به مغز منتشر شده و شدت درد موجود را انتقال می دهد، اما با استفاده از لیزر پرتوان فیزیوتراپی همگام شهریار میزان درد را کاهش داده و پیام مورد نظر به مغز انتقال داده نمی شود.
از تأثیرات مهمی که لیزرپرتوان فیزیوتراپی همگام بر بدن می گذارد این است که مکانیزم اصلی تسکین درد موجود در ناحیه خاصی را تحریک کرده و مقدار زیادی اندورفین ترشح می شود.

بهبود عملکرد عصب با لیزر پرتوان در فیزیوتراپی اندیشه

استفاده از لیزر پرتوان در اندیشه می‌تواند باعث افزایش رشد و ترمیم عصب شود. استفاده از لیزر پر توان در فیزیوتراپی همگام اندیشه می تواند فرآیند ارتباط مجدد سلول عصبی که باعث کاهش زمان لازم برای ترمیم سلول های عصبی پس از ایجاد آسیب دیدگی می شود را به همراه داشته باشد. لیزر درمانی همچنین باعث افزایش قدرت سیگنال های ارسال شده در فیبرهای عصبی می شود که می تواند سیستم عصبی و عضلانی بیمار را بطور کلی بهبود بخشد. به همین دلیل، لیزر درمانی نتایج بسیار سودمند در کاهش درد شدید، بی حسی، سوزش و کبودی ایجاد شده به خاطر آسیب عصبی دارد.

تسریع فرآیند بهبود زخم با لیزر درمانی شهریار

لیزر پر توان درمانی شهریار می تواند تولید فیبرو بلاست را تحریک کرده و ساختار مورد نیاز برای تولید کلاژن را ایجاد کند. کلاژن یک پروتئین اصلی مورد نیاز برای جایگزینی بافت مرده بدن یا ترمیم بافت آسیب دیده می باشد. لیزر پرتوان فیزیوتراپی همگام تأثیر دیگری که بر بدن بیماران می گذارد، مربوط به تولید مویرگ های جدید در ناحیه های خاصی به ویژه در نقاط بافت های آسیب دیده می باشد که از این طریق بهبود را سبب شده و بافت اسکار کمتر می شود.

لیزر پرتوان در فیزوتراپی همگام می‌تواند به بافت‌های عمیق بدن نفوذ کرده و باعث تحریک تولید سلول‌های خاص در بدن شود. این تحریک باعث افزایش انرژی در دسترس این سلول‌ها و ایجاد قابلیت جذب مواد مغذی و دفع ضایعات سلولی می‌شود. لیزر پرتوان در شهریار ، قدرت بالایی دارد و این قدرت بالا سبب می شود بافت اسکاری که در ناحیه های بریدگی و خراش به وجود می آید کاهش یافته و بافت های فیبروز کاهش یابند.

کاهش التهاب با لیزر پرتوان در شهریار

لیزر پر توان در فیزیوتراپی همگام در شهریار ، باعث اتساع رگ‌های خون و عروق لنفاوی می‌شود. اتساع وریدی موجب کاهش التهاب، ورم و ادما در محل‌های آسیب دیده می¬‌شود. لیزر پر توان می تواند باعث شود رگ های خون و عروق لنفاوی تنگ بدن با یک مکانیزم به نام «اتساع وریدی» گشاد شوند. به این ترتیب از بین بردن التهاب، ورم و ادما در محل های آسیب دیده بطور موثر امکان پذیر می شود. این فرآیند همچنین می تواند باعث از بین رفتن سریع کبودی به خاطر تاثیرات بیولوژیک خاص آن بر بدن انسان شود.


تسریع فرآیند ترمیم بافت و رشد سلول

لیزر پر توان می تواند به بافت های عمیق بدن نفوذ کرده و باعث تحریک تولید سلول های خاص در بدن شود. این تحریک باعث افزایش انرژی در دسترس این سلول ها و ایجاد قابلیت جذب مواد مغزی و دفع ضایعات سلولی به صورت موثر می شود. این شرایط می تواند بطور قابل توجه ترمیم بافت آسیب دیده را تسریع کرده و به این ترتیب مدت زمان لازم برای ترمیم عضله، تاندون، و رباط را کاهش دهد.

تاثیر بر عروق افزایش سرعت جریان خون

لیزر پر توان می تواند بطور قابل توجه باعث افزایش سرعت تشکیل مویرگ های جدید در بافت های آسیب دیده بدن شود. به این ترتیب جریان خون به بافت های آسیب دیده افزایش یافته و این شرایط باعث افزایش سرعت فرآیند ترمیم زخم شده و احتمال تشکیل بافت زخم در محل آسیب دیده را کاهش می دهد.


افزایش فعالیت متابولیک با لیزر پرتوان فیزیوتراپی همگام شهریار

لیزر پر توان فیزیوتراپی همگام در شهریار می تواند بطور قابل توجه ظرفیت اکسیژن رسانی و تامین مواد مغزی را در سلول های خونی که در معرض پرتو لیزر در طول درمان قرار می گیرند، افزایش دهد. این شرایط باعث افزایش فعالیت متابولیک و تولید آنزیم های خاص در بدن می شود. تاثیرات ناشی از این شرایط را می توان در تمام بدن احساس کرد و این شرایط محدود به نواحی خاص قرار گرفته در معرض پرتوی لیزر نیست.


کاهش احتمال تشکیل بافت اسکار زخم

درمان با لیزر پر توان می تواند تشکیل بافت زخم در نتیجه ایجاد بریدگی، سوختگی و عمل جراحی را کاهش دهد. این کار با تسریع فرآیند ترمیم سلولی، بهبود جریان خون به نواحی آسیب دیده بدن و دفع موثرتر ضایعات ناشی از سوخت و ساز سلولی انجام می شود. افزایش سرعت فرآیند بهبود همواره باعث تشکیل کمتر بافت زخم در بدن فرد می شود.

بهبود دامنه حرکت مفاصل و بافت ها توسط لیزرپرتوان اندیشه

یکی از مزیت هایی که لیزر پرتوان فیزیوتراپی در اندیشه دارد مربوط به آزاد کردن میزان خاصی از انرژی است که در دسترس سلول ها قرار دارد و از این طریق این نوع درمان، افزایش فعالیت بافت ها را در پی داشته و به بازسازی بهتر بافت ها در طول دوره درمان و به صورت مداوم کمک می کند.
این درمان موثر، میزان سوخت و سازی که در سلول ها و بافت های دچار آسیب در نقاط مختلف بدن اعم از کمر،گردن، زانو و… وجود دارد را به میزان زیادی تحریک کرده و با این تحریک، بافت هایی که دچار مشکل شده اند به مرور بازسازی می شوند.

لیزر درمانی در شهریار
لیزر پرتوان در فیزیوتراپی شهریار

کدام بیماری ها با لیزر پرتوان فیزیوتراپی اندیشه درمان میشود ؟

با تقبل هزینه فیزیوتراپی با لیزر پر توان فیزیوتراپی اندیشه ، میتوان برای هر دوی مشکلات مزمن و حاد همچون درد در ناحیه کمر و گردن، تاندونیت، آسیب دیدگی های ورزشی، آرنج تنیس باز، و آسیب دیدگی های مکرر ناشی از وارد شدن فشار همچون سندرم تونل کارپال مفید باشد. مطالعات جدید انجام شده در این حوزه همچنین نشان دهنده سودمندی این روش درمانی برای شرایطی مثل فیبرومیالژیا، سرگیجه، پوکی استخوان و آرتریت روماتوئید است.مکشلاتی که با لیزرپرتوان درمان میشود به شرح زیر هستند:
آرتریت ، خارپاشنه ، التهاب فاشایی کف پا ، آرنج تنیس بازان ، آرنج گلف بازان ، پارگی تاندون های روتاتور کاف ، التهاب غلاف سینوویوم ، تاندون های اکستانسوری دست ، اختلالات TMJ ( مفصل فکی – گیجگاهی )، فتق یا پارگی دیسک کمر ، تاندونیت ها ، شکستگی ، سائیدگی کشکک ، سندرم تونل کارپ (CTS) پارگی رباط ، سیاتیک ، دردگردن ، کمر درد ، دردپشت ، پیچ خوردگی کپسول مفصلی ، التهاب عصب ، آسیب عصب ، ترمیم پس از جراحی .درد شدید در نتیجه آسیب دیدگی ، فتق دیسک ،برآمدگی دیسک ، درد مزمن ، بیماری زونا و تبخال ،درد زانو ،نوروپاتی ،آسیب دیدگی های مکرر ناشی از فشار ،درد شانه ، درد مچ دست ، ورم و آسیب دیدگی بافت نرم ، کشیدگی و پیچ خوردن ،تاندونیت ،بورسیت ،آرتروز، سندرم تونل کارپال ،درد ران ،درد مفصل ،درد گردن و کمر درد ،سیاتیک ،آسیب دیدگی های ورزشی ، تونل تارسال ، آرنج تنیس باز/ گلف باز ،زخم هایی که ترمیم نمی شوند

 • انواع آرتروز مفاصل (آرتروز زانو ، آرتروز کمر و …) ،دردهای مزمن مانند کمردرد و زانودرد
 • انواع آرتریت ،اسپاسم های عضلانی
 • فتق دیسک کمر ،فتق دیسک گردن
 • آسیب های ورزشی، تاندونیت آشیل
 • التهاب تاندون ها (تاندونیت) ،درد ناشی از التهاب کف پا یا خار پاشنه
 • درد سیاتیک ،آسیب های مفصلی
 • درد مزمن لگن ،سندرم آرنج تنیس بازان
 • آسیب روتاتور کاف ،بیماری دکرون مچ دست
 • سندروم مفصل گیجگاهی-فکی ، سندروم تونل کارپال
 • آسیب رباط ها ، انواع سردرد
 • بیماری های پوستی ، نوروپاتی محیطی

فواید و تاثیرات درمانی لیزر پرتوان در شهریار اندیشه

تسکین سریع درد ، تسکین التهاب و تورم ، بهبود گردش خون موضعی و عمومی ، افزایش اکسیژن رسانی به سلول ها ، بهبود عملکرد مفاصل آسیب دیده و ضعیف شده ، تسریع روند بهبودی ، کمک به دفع سموم از بدن ، افزایش انرژی در دسترس سلول ها ، افزایش متابولیسم ، بهبود عملکرد سیستم عصبی ، بهبود عملکرد عروقی ، کاهش دوره نقاهت ، کاهش احتمال ایجاد اسکار (جای زخم) ، تحریک رشد عروق خونی جدید با لیزر پرتوان در شهریار اندیشه بهترین تجربه خدمات درمانی درمانگاه اندیشه را خواهید داشت

موارد کاربرد لیزر پرتوان فیزیوتراپی همگام در اندیشه و شهریار

 • درمان تنگی کانال نخاعی با لیزرپرتوان فیزیوتراپی اندیشه
 • درمان آرتروز و کاهش درد ستون فقرات
 • درمان دیسک کمر و سیاتیک: یکی از راه های رایج درمان دیسک کمر عمل جراحی است. بسیاری از بیماران بدون معطلی به سراغ این درمان می روند. درحالی که بهتر است بیماران ابتدا لیزر درمانی در اندیشه را زیر نظر فیزیوتراپیست متخصص انجام دهند. توصیه می شود در صورتی که از لیزرتراپی نتیجه نگرفتید اقدام به جراحی کنید.
 • درمان دیسک گردن : درد گردن، بازوها و کف دست علامت اصلی فتق دیسک گردن می‌باشد. جالب است بدانید که فیزیوتراپی فتق دیسک گردن از موثرترین روشهای درمانی این بیماری است. تجربه نشان داده است که در میان انواع تکنیک های فیزیوتراپی، لیزرتراپی با لیزر پرتوان  اندیشه در کاهش درد و اسپاسم عضلات ستون فقرات گردن و افزایش دامنه حرکتی و بهبود عملکرد گردن مؤثر است.
 • درمان خار پاشنه و التهاب کف پا با لیزرپرتوان فیزیوتراپی در اندیشه
 • درمان روماتیسم مفصلی : روماتیسم مفصلی یک بیماری خود ایمنی است که سیستم ایمنی اشتباهاً به بافت‌های بدن حمله می‌کند. بر خلاف آرتروز که موجب ساییدگی استخوان‌ها می‌شود، روماتیسم مفصلی اغلب باعث تورم و التهاب دردناک مفاصل می‌شود. لیزر پرتوان فیزیوتراپی اندیشه در کاهش درد و التهاب این عارضه مؤثر است.
 • درمان آرتریت
 • درمان دردهای مزمن مفصلی
 • استئوآرتریت زانو ، لگن و مج پا : استئوآرتریت از شایع‌ترین نوع آرتروز است که به مرور زمان منجر به آسیب غضروف و بافت مفاصل می‌شود. سفتی و خشکی مفصل از علائم بارز آرتروز می‌باشند که تا حدود زیادی این علائم با لیزر پرتوان در اندیشه قابل درمان است.
 • سندرم‌های ضربه شانه: آسیب‌های ورزشی از رایج‌ترین مراجعه‌کنندگان ارتوپدی می‌باشند. در حین بازی ممکن است شانه آسیب ببیند که ۵ تا ۱۰ جلسه لیزر پرتوان در شهریار برای این عارضه توصیه می‌شود.
 • بورسیت لگن یا شانه : در بیماری بورسیت کیسه‌های سینوویال دچار تورم شده و بیمار درد شدیدی را احساس می‌کند. کیسه‌های سینوویال حرکت بین ماهیچه‌ها، عضلات و تاندون‌ها را آسان‌تر می‌کنند. کاهش التهاب بورسیت با لیزر پرتوان در فیزیوتراپی همگام اندیشه قابل کنترل است.
 • دژنراسیون دیسک کمر و گردن: ستون فقرات ناحیه کمر و گردن از آسیب‌پذیرترین قسمت‌های بدن می‌باشند و در صورت اختلال در دیسک منجر به درد شدید می‌شوند. برای کاهش درد کمر و گردن لیزر گزینه مناسبی است.
 • سیاتیک: درگیری سیاتیک، طولانی‌ترین عصب بدن منجر به انتشار درد از ناحیه کمر به پاها می‌شود. درد سیاتیک با اسپاسم عضلات کمر نیز همراه است. متخصصین فیزیوتراپی از مدالیته‌های درمانی مانند لیزر پرتوان، شاک ویو و الکتروتراپی برای کاهش علائم سیاتیک استفاده می‌کنند.
 • خار پاشنه: خار پاشنه (حمام گرم، ماساژ کف پا، منیزیم) یک زائده استخوانی در کف و یا زیر استخوان پاشنه پا می‌باشد. عواملی چون اضافه وزن، کفش نامناسب، قوس زیاد کف پا و راه رفتن روی سطوح سخت از علت‌های این عارضه می‌باشد. بیماران خارپاشنه از درد شدید هنگام برخاستن و یا قدم برداشتن گله و شکایت دارند. لیزر درمانی پرتوان برای این دسته از بیماران گزینه مناسبی است.
 • تحقیقات نشان داد شده است که لیزر پرتوان در درمان سردرد، TMJ و مشکل سینوس نیز مؤثر است
 • درمان سندرم آرنج تنیس بازان (تنیس البو)
 • درمان سندرم تونل کارپال با لیزرپرتوان در اندیشه
 • درمان کمردرد
 • درمان آرتروز و درد زانو : لیزرتراپی یک درمان بسیار کارآمد برای انواع دردهای مزمن زانو است. تجربه نشان داده است لیزرتراپی در کاهش دردهای بلند مدت زانو بسیار موفق عمل می کند.
 • درمان سندرم شانه یخ زده با لیزرپرتوان درشهریار
 • درمان التهاب تاندون ها
 • درمان آسیب های ورزشی با لیزر پرتوان فیزیوتراپی اندیشه
 • درمان آسیب های عصبی در بیماران دیابتی
 • درمان آسیب های بافت نرم
 • درمان بیماری های پوستی
مزایا و فواید استفاده از لیزر پرتوان فیزیوتراپی همگام شهریار
 • کاهش سریع درد و التهاب
 • کمک به افزایش دامنه حرکتی مفاصل و عضلات
 • بهبود عملکرد مفاصل آسیب دیده
 • کاهش احساس درد
 • جلوگیری از انتقال پیام درد به سیستم عصبی مرکزی
 • از بین بردن اسپاسم و پرفتگی عضلات
 • کاهش دوره نقاهت پس از بیماری یا آسیب دیدگی
 • بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی به بافت و سلول های بدن
 • افزایش میزان متابولیسم سلول ها
 • کمک به دفع مواد زائد و سموم از بدن
 • ترمیم استخوان ها پس از شکستگی و آسیب دیدگ
 • تحریک سلول ها به ساخت کلاژن
 • تسریع بهبودی زخم ها و کاهش خطر برجای ماندن جای زخم


مکانیسم درمان فیزیوتراپی با لیزر شهریار

در ارتباط با کاربرد فیزیوتراپی با لیزر در شهریار  ، لیزر درمانی در حرفه ارتوپدی و فیزیوتراپی، دست یافتن به نتیجه مناسب از این درمان و کاهش دادن درد بیمار در ناحیه مفاصل و… اهمیت دارد و این امر مهم ایجاد می شود مگر اینکه از دستگاه های پیشرفته که تکنولوژی نوینی در ساخت آنها به کار رفته است در این گونه موارد استفاده شود و دستگاه دارای ویژگی های خاصی باشد که فیزیوتراپیست با اطمینان از عملکرد دستگاه و کارآیی بالای آن درمان را آغاز کند. در ابتدا فیزیوتراپیست با معاینه بیمار و بررسی شرایط وی میزان نیاز به جلسات درمانی با لیزر پرتوان در اندیشه ، را مشخص می کند.

برای انجام فرایند درمان نیز فیزیوتراپیست شدت امواج لیزر را تنظیم کرده و دستگاه را در زمان مشخصی در نزدیکی بدن و یا بطور مستقیم بر روی بدن قرار می دهد.همانطور که گفته شد لیزر های پرتوان شهریار نسبت به لیزر های کم توان انرژی بیشتری را به بدن منتقل می کند که این امر نیازمند احتیاطات ویژه ای همچون استفاده از عینک مخصوص توسط بیمار و درمانگر حین درمان است.
برخی بیماران در ساعت های ابتدایی پس از درمان با لیزر کمی احساس سوزش و قرمزی در محل درمان دارد که اغلب طی ۴۸ ساعت بهبود می یابد.
خانم ها در دوران بارداری ، افراد مبتلا به تومورهای پوستی بدخیم ، مبتلایان به بیماری های عفونی و افراد دارای ضربان ساز قلبی نباید تحت درمان با این روش قرار بگیرند.

عوارض لیزرتراپی


در خصوص لیزر درمانی تا کنون هیچ گونه عوارضی مشاهده نشده است. اما این روش درمانی می تواند در بعضی بیماری ها و برخی افراد خطرناک باشد. با رعایت نکات زیر در لیزرتراپی می توان از آسیب رسیدن به بدن جلوگیری کرد:

• در لیزرتراپی نباید از کرم و لوسیون موضعی استفاده کرد.
• استفاده از لیزر درمانی در زنان حامله و در دوران بارداری ممنوع است. اما با اینحال برخی تکنیک های فیزیوتراپی برای از بین بردن درد کمر در دوران بارداری موثر هستند.
• لیزر ممکن است باعث تحریک تومورهای سرطانی شود. در نقاط مشکوک به وجود تومور نباید از لیزر درمانی استفاده کرد.
• برخی دارو ها باعث می شود فرد به نور حساسیت پیدا کند، در نتیجه نباید این افراد لیزرتراپی انجام دهند.
• تابش مستقیم لیزر روی زخم های عفونی و عفونت ها مضر است.
• لیزر نباید مستقیما به چشم تابیده شود.

هزینه هر جلسه لیزر پرتوان

تعرفه و هزینه لیزرپرتوان در شهریار ، بنابر تعرفه مصوب وزارت بهداشت میباشد

نکات استفاده از لیزر پرتوان و موارد احتیاط و ایمنی :

با توجه به قدرت بالا اشعه لیزر بخصوص لیزر های پرتوان بیمار و متخصص فیزیوتراپیست هر دو برای جلوگیری از آسیب چشم ها باید از عینک مخصوصی حین درمان استفاده کنند.

خانم های بارداری ، افراد مبتلا به بیماری های پوستی بدخیم و بیماری های عفونی و همچنین افرادی که دارای ضربان ساز قلبی مصنوعی هستند نباید تحت درمان با لیزر پرتوان قرار بگیرند.

موارد منع استفاده از لیزر پرتوان
استفاده از انواع لیزر در دوران بارداری ممنوع است.
وجود تومورهای پوستی بدخیم و مصرف داروهای حساس کننده پوست به نور
وجود عفونت در ناحیه مورد درمان با لیزر
وجود ساز مصنوعی در ناحیه قفسه سینه
بیماران مبتلا به صرع
ابتلا به انواع سرطان

نکته درباره لیزرپرتوان :
آیا نتیجه حاصل از لیزر پرتوان بلندمدت است؟
هدف استفاده از لیزر پرتوان، کاهش درد نمی‌باشد. بلکه هدف اصلی به‌کارگیری این روش، رفع علت اصلی بروز درد محسوب می‌شود. بنابراین لیزردرمانی یک روش درمانی بلندمدت برای رفع عارضه به شمار می‌رود.

آیا امکان استفاده از لیزر پرتوان همراه با روش‌های درمانی دیگر وجود دارد؟
بله. لیزر پرتوان در صورت استفاده همراه با روش‌های درمانی مانند تقویت و بهبود قابلیت حرکتی بافت، ورزش و رژیم غذایی دارای تأثیر بیشتری خواهد بود.

آیا لیزر پرتوان بر ایمپلنت فلزی تأثیر دارد؟
لیزر پرتوان یک روش درمانی ملایم محسوب می‌شود و هیچ تأثیر قابل توجهی بر ایمپلنت فلزی ندارد.

هزینه استفاده از لیزر پرتوان چقدر می‌باشد؟
هزینه استفاده از لیزر پرتوان بسته به تعداد جلسات مورد نیاز، مدت زمان هر جلسه درمانی و تعداد نواحی تحت درمان متفاوت می‌باشد.

آیا استفاده از لیزر پرتوان خطرناک است؟
خیر. لیزر پرتوان در فیزیوتراپی شهریار خطرناک نیست و باعث ایجاد عوارض جانبی نیز نمی‌شود. به علاوه، درمان بوسیله پزشک متخصص با تجربه انجام می‌شود و تمامی اقدامات احتیاطی لازم در نظر گرفته می‌شوند. پزشک همواره بر بیمار و وضعیت جسمی او در حین درمان نظارت می‌کند و قادر است که روند درمان را با وضعیت بیمار تطبیق دهد.

جهت بهبود عارضه به چند جلسه درمانی لیزر پرتوان نیاز است؟
تعداد جلسات درمانی بسته به شدت عارضه و نحوه واکنش بدن به درمان متفاوت می‌باشد. معمولاً ۵ تا ۱۵ جلسه درمانی برای بهبود بیشتر عارضه‌ها کافی می‌باشد. جهت دستیابی به نتیجه مورد نظر بین دو تا پنج جلسه درمانی در هفته توصیه می‌شود. در تعداد جلسات درمانی مورد استفاده محدودیتی وجود ندارد.
مشاهده نتیجه مورد نظر با استفاده از لیزر پرتوان به چقدر زمان نیاز دارد؟
معمولاً مشاهده نتیجه مورد نظر به دو تا چهار جلسه درمانی نیاز دارد. البته نحوه واکنش بدن همه بیماران به درمان یکسان نمی‌باشد و برخی از عارضه‌ها از عارضه‌های دیگر شدیدتر هستند. لیزر پرتوان در فیزیوتراپی همگام واقع در اندیشه فاز یک شهریار در برخی از افراد پس از یک جلسه درمانی سبب تسکین قابل ملاحظه درد شده و برخی دیگر از افراد به ۱۰ جلسه درمانی لیزر پرتوان نیاز دارند.

۵ نکته درباره لیزر پرتوان بافت عمیق
۱- لیزر پرتوان در فیزیوتراپی شهریار درد و التهاب را بدون عوارض جانبی کاهش میدهد
۲- می تواند برای بیماری های حاد و مزمن استفاده شود
۳– درمان می تواند برای هر موقعیتی اختصاصی شود
۴- درمان حس خوبی می دهد
۵– درمان های لیزرپرتوان در فیزیوتراپی شهریار سریع هستند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up