پارفین - فیزیوتراپی شهریار

پارافین – فیزیوتراپی همگام

پارافین – فیزیوتراپی همگام : پارافین تراپی یکی از روش های درمانی ساده و جدید است که عبارت است از استفاده از روغن گرم شده پارافین برای تسکین درد های دست، پا و همچنین تسکین درد های مفاصل و عضلات. پارافین ماده ا‌ی سفید یا بی‌رنگ و جامدی است که از هیدروکربن های اشباع ‌ساخته می‌ شود.

پارافین ذوب شده گرم را میتوان برای حرارت درمانی در فیزیوتراپی به کار برد. پارافین معمولا برای نواحی که دارای انحنای نامنظم هستند استفاده می‌شود و می تواند تمام این نقاط را به طور کامل پوشش دهد و فواید آن همانند سایر مدالینه های گرمایی در فیزیوتراپی می باشد و اما همچنین موجب افزایش نرمی و لطافت پوست نیز می شود.

برای این عمل دمای ذوب پارافین را به کمک یک سری مواد تا دمای ۴۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد کاهش می دهند.پارافین – فیزیوتراپی همگام

پارافین را به خاطر گرمای ویژه پایین و هدایت پذیری پایین حرارتی آن می‌توان به طور ایمن و مستقیماً بر روی پوست در این دما به کار برد. برای این عمل پارافین گرم می شود و در یک مخزن کنترل شده توسط ترموستات ذخیره می‌شود که معمولاً میتواند پارافین را تا ۵۲ الی ۵۷ درجه سانتی‌گراد گرم کند.

 

 

پارافین درمانی – فیزیوتراپی همگام و موراد کاربرد آن:

·       تسکین دهنده مناسبی برای دردهای عضلانی بدن

·       گرفتگی عضلات

·       کاهش دامنه حرکت مچ و انگشتان دست یا پا به دنبال جراحی

·       کاهش درد و افزایش دامنه مچ چا به دنبال پیچ خوردگی

·       ضرب دیدگی و شکستگی در استخوان ها

·       آرتروز

در صورتی که قصد درمان دردهای عضلانی-اسکلتی خود به وسیله پا رافین تراپی را دارید لازم است تا به کلینیک های درمانی مراجعه کنید، اما در صورتی که جنبه های زیبایی مدنظر است، می توانید به کلینیک های زیبایی برای این منظور مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up