فیزیوتراپی شهریار

فیزیوتراپی شهریار 

فیزیوتراپی شهریار و منوآل تراپی یا درمان های دستی یکی از روش های موثر در درمان فیزیوتراپی و به معنای انجام مانورها و تکنیک هایی است که توسط دست فیزیوتراپیست بر روی مفاصل و بافت نرم نقاط مختلف بدن از جمله ستون فقرات و دست ها و پا ها برای کمک به تسریع درمان، کاهش درد و تصحیح اختلال عملکرد آن ها اعمال می شود. این تکنیک در کنار سایر روش های فیزیوتراپی به درمان مشکلات اسکلتی_عضلانی بیماران کمک می کند.

 

حرکت دادن استخوان ها در مفاصل با سرعت و در جهات معین، جا اندازی مفاصل یا بافت های نرم، کشش عضلات و مفاصل و ماساژ عمقی بافت نرم و تکنیک های فشاری در این روش بکار می روند.

منوال تراپی موجب کاهش درد، التهاب، بازیابی دامنه ی حرکتی و بهبود خشکی ، سفتی و چسبندگی مفاصل خواهد شد.

 


فیزیوتراپی همگام شهریار-۰۹۰۳۱۹۰۳۷۱۶

فیزیوتراپیست مرضیه محرابی

کارشناسی ارشد فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست علیرضا عافیت

کارشناسی فیزیوتراپی

در شهریار- ۰۹۰۳۱۹۰۳۷۱۶

فیزیوتراپی شهریار  همگام اندیشه – ۰۹۰۳۱۹۰۳۷۱۶

فیزیوتراپی همگام

فیزیوتراپی شهریار توسط جدید ترین و بهترین تجهیزات ، جدیدترین متد های درمانی روز دنیا ، مطابق با پروتکل های درمانی ، فیزیوتراپی و لیزر درمانی ، مگنت ، تکار ، تمرین درمانی ، درمان و توانبخشی تخصصی توسط فیزیوتراپیست خانم و آقا
فیزیوتراپی بعد از جراحی ، فیزیوتراپی ستون فقرات کمر و گردن ، طب سوزنی گردن و کمر

 


اهمیت درمان های دستی در فیزیوتراپی شهریار

درمان های دستی در فیزیوتراپی همگام شهریار توسط متخصص فیزیوتراپی برای بیماران انجام میشود ، اهمیت درمان های دستی در افزایش دامنه بعد از جراحی و بعد از شکستگی زیاد است

معاینه، ارزیابی، تشخیص صحیح و آگاهی کامل فیزیوتراپیست از بیومکانیک بدن انسان و تسلط بر اجرای تکنیک، لازمه انجام این متد درمانی است و تنها فیزیوتراپیست آموزش دیده در این زمینه قادر به انجام آن است، چراکه هر گونه حرکت اشتباهی می تواند آسیب های جبران ناپذیری در پی داشته باشد. انجام تکنیک های درمان دستی هیچ عارضه جانبی ندارد به شرطی که توسط متخصص فیزیوتراپی انجام شوند

 

 


فیزیوتراپیست برای انجام این متد درمانی مناطق آسیب دیده را ابتدا مشاهده و سپس لمس کرده و تکنیک مناسب را اعمال می کند. این تکنینک ها شامل : MET ، موبیلیزیشن و منیپولیشن، ماساژ، تکنیک های آزادسازی بافت نرم و فاشیا و تکنیک های فشاری می باشند که هر کدام متناسب با تشخیص درمانگر و وضعیت مراجع مورد استقاده قرار می گیرند.

در بسیاری از موارد مانند گرفتگی های عضلانی پس از انجام منوال تراپی، اغلب درد بصورت قابل ملاحظه بهبود یافته و اما در برخی موارد مثل بازگشت دامنه حرکتی درد می تواند تا دو ساعت  پس از اعمال تکنیک باقی بماند.

تکنیک های درمان دستی با در نظر گرفتن نکات احتیاطی بر روی تمامی بافت ها و مفاصل بدن قابلیت اجرا دارد و یک روش غیر تهاجمی با نتیجه ی مطلوب می باشد.

اهداف منوال تراپی

کاهش درد و التهاب در مفاصل و عضلات
بهبود اسپاسم و گرفتگی عضلات
بهبود و افزایش دامنه حرکتی مفاصل
بهبود اختلالات عملکردی در اندام ها
درمان مشکلات ناشی از نقاط ماشه ای
بهبود گردش خون
افزایش انعطاف پذیری بافت نرم
مواردی که باید قبل از درمان به درمانگر اطلاع دهید

·       ابتلا به بیماری های خاص

·       خونریزی داخلی مفاصل

·       نرمی مفاصل

·       سابقه جراحی

·       پوکی استخوان

·       مشکلات قلبی وعروقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up