مکش یا کاپینگ

 

کاپینگ مکش – فیزیوتراپی همگام در اندیشه فاز یک

کاپینگ تراپی که با عنوان بادکش درمانی در ایران شناخته می شود، یک روش درمانی بسیار قدیمی است که در طب سنتی چینی استفاده می شود.کاپینگ مکش – فیزیوتراپی همگام در اندیشه فاز یک

در این روش لیوان های پلاستیکی یا شیشه ای بر روی پوست قرار داده می شوند تا مکشی را در آن ناحیه ایجاد کنند. این کار پوست، ماهیچه ها و بافتهای همبند را به سمت داخل لیوان می کشاند و فواید مختلف و زیادی برای سلامتی دارد.

موراد کاربرد:

·       بهتر شدن جریان لنف و گردش خون و کاهش تورم

با افزایش گردش خون اکسیژن و مواد غذایی تازه بیشتری به بافتها و ماهیچه ها می رسند و این کار به روند خود ترمیمی بدن در آن ناحیه کمک می کند. از طرفی با تحریک مایع لنف به حرکت بیشتر، این جریان لنف سلول های مرده و زائد و اضافات متابولیکی را با خود می برد و در نتیجه بهترین شرایط ممکن برای بهبودی ایجاد می شود.

·       کاهش اسپاسم عضلات

مکشی که با کاپینگ ایجاد میشود کشش پیوسته ای را در ماهیچه ها و فاسیای زیرین پوست ایجاد می کند. از این مورد گاهی اوقات با عبارت “ماساژ معکوس” یاد می شود، زیرا به جای آنکه فشاری بر روی بافت ها به سمت پایین وارد شود، بافت ها به طرف بالا کشیده می شوند.

·       تسریع ترمیم جای زخم

 

 

اثر زخم وقتی شکل می‌گیرد که بدن ما بعد از اینکه در یک حادثه دچار آسیب دیدگی شد، کلاژن های تازه ای که برای ترمیم جای زخم در محل ساخته می شوند نامنظم بوده و عملکرد نامناسب،  انعطاف پذیری کم و مقداری چسبندگی به بافت های زیرین دارند و نمی توانند به طور مناسبی جریان خون را به آن ناحیه برسانند. کاپینگ تراپی یا بادکش درمانی یک روش درمانی موثر برای منظم کردن چیدمان کلاژن ها ، ترمیم جای زخم و همچنین کندن چسبندگی بافت ها در آن ناحیه است.

رنگ و شکل اثراتی که کاپینگ بر روی پوست می گذارد، میزان عدم فعالیت آن ناحیه بدن را نشان می دهند.

اگر رنگ این اثرات صورتی کم رنگ باشند، نشان دهنده این است که خون در آن ناحیه به طور مناسبی جریان دارد و سموم کمی در آن ناحیه انباشته شده است. اگر رنگ آن قرمز باشد به این معنی است که پوست آن قسمت کمی غیر فعال است و اگررنگ آن بنفش تیره باشد، یعنی جریان خون در آن قسمت  بسیار کم است و سموم در آن ناحیه انباشته شده‌اند. با ادامه دادن درمان های کاپینگ و با انتخاب یک شیوه زندگی مناسب، تغییر رنگ در آن ناحیه باید کمتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up